Moja historia

 

Moja nadwaga trwała ponad 10 lat. Do czasu, kiedy się pojawiła, nie wierzyłam, że kiedykolwiek To się zdarzy w moim życiu. A jednak! Gdybym od razu trafiła na metodę dr. Simeonsa, nie tylko zaoszczędziłabym mnóstwo pieniędzy i czasu, ale co ważniejsze zaoszczędziłabym mnóstwo frustracji i zdrowia. Prawdopodobnie czas w życiu, który chciałabym wykreślić – byłby lepiej wykorzystany, a traumatyczne sytuacje prawdopodobnie by nie zaistniały. Powiesz pewnie…I za to wszystko obwiniasz OTYŁOŚĆ? Jesteś szalona! I tak, I NIE! To nie otyłość sama w sobie sprowadza w nasze życie niepowodzenia i wywrotki, to zdegradowane poczucie własnej wartości i mocy, które towarzyszy temu procesowi, może stać się przyczyną twojej zagłady…
Więc stanowczo mogę powiedzieć – zostałam DESPERATKĄ.

Osobą zdesperowaną, aby zmienić swoje życie, rozwiązać przyczynę swoich upadków, w tym otyłości, która dosłownie upośledzała moje funkcjonowanie pod każdym względem. Próbowałam więc prawie wszystkiego, aby sobie poradzić z tym problemem. Niestety…w moim przypadku nic nie zadziałało. Od diet po afirmacje i porady psychologiczne. Od suplementów acai, zielonej kawy, etc do eliminacji alergenów. Joga, codzienne ćwiczenia….bez skutku. Lata studiowania zagadnienia na swoim własnym przypadku i tomy przeczytanych książek, poprowadziły mnie w kierunku niechętnie ujawnianych badań naukowych, iż istnieje tylko JEDNA przyczyna wszystkich rodzai otyłości. Jest nią zaburzona funkcja międzymózgowia i błędna gospodarka neurotransmiterów. Upsss…to się nazywa desperacja.

Ale żeby „grzebać”we własnym mózgu? Uważaj, jeśli twoja otyłość trwa uporczywie, znaczy to, że coś trzeba zmienić. To mogą być decydujące zmiany w TWOIM życiu. Może na ratunek przyjdzie ci twój lekarz i przekona cię, że nie możesz się odchudzać, bo przecież masz cukrzycę. Jesteś uratowany – nie musisz już nic zmieniać – pozostań tam, gdzie jesteś.

Dlatego ostrzegam cię przed tą książką. Może się okazać, że pokaże ci ona prawdziwe oblicze twojej otyłości. To oblicze, którego nigdy nie chciałbyś  zobaczyć.

Liliana Magdalena Zarzycka

Script logo